دبیر اجرایی پویش گردشگری ایران گفت: ماه محرم ظرفیت بالایی برای رشد صنعت گردشگری خصوصاً در شاخه فرهنگی و مذهبی است.

حسین انصاری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: همیشه تاریخ ملت بزرگ ایران به داشتن فرهنگ بالا نزد جهانیان شناخته می‌شد و همراهی دین اسلام با فرهنگ ایرانی بر غنای فرهنگ ایران افزوده است.

دبیر اجرایی پویش ملی گردشگری کشور، تصریح کرد: هرساله مصادف با ایام محرم خیل عظیمی از گردشگران خارجی برای پوشش و بازدید از آیین‌های محلی و عاشورایی کشور به ایران مراجعت می‌کنند و ما می‌توانیم از این ظرفیت بزرگ برای معرفی بهتر دین اسلام و بزرگان این دین استفاده کنیم.  با مدیریت صحیح این رویداد بزرگ مذهبی و تاریخی به رشد صنعت توریسم کشور کمک می‌کند تا در کنار گردشگری میراثی و تفریحی گردشگری دینی نیز رونق دوچندان بگیرد و سبب رشد این شاخه اصیل و ناب ایرانی و اسلامی فراهم شود.

انصاری‌فرد به برنامه‌های مدنظر خود برای این ایام اشاره کرد و گفت: بدون شک برای گردشگران خارجی حاضر در مراسم عزاداری محرم سؤالات متعددی در مورد دلیل عزاداری و چگونگی مراسم‌های آیینی پیش می‌آید و باید با پاسخگویی صحیح و روان برای گردشگران موجبات رضایتمندی این عزیزان از مراسم و سفر به ایران فراهم شود و هم به ایجاد نگرش مثبت در ذهن آن‌ها کمک کند. در همین راستا در چند شهر برای نمونه دست به اقدامات جدید و جالبی زده‌ایم و امیدواریم مثمر ثمر باشد.

دبیر اجرایی پویش ملی گردشگری کشور،گفت: در اقدام دیگر مرکز جامعه المرتضی با مجموعه پویش ملی گردشگری ایران اقدام به چاپ بروشورهای ۲۰ گانه در حوزه دین و محرم کرده و به زبان انگلیسی در اختیار توریست‌ها و گردشگران خارجی قرار خواهد گرفت.

انصاری‌فرد گفت: امیدواریم با این اقدامات کمکی به رشد و توسعه گردشگری ایران کرده باشیم و در مقابل فرهنگ محرم و عاشورا را به جهانیان عرضه کنیم.

تعداد بازدیدکنندگان:145
تاریخ بارگذاری:1397/6/14
0